Jajko zniknęło, rok minął, czas na pytania

Blog pt.: „jajko na miękko” był niedostępny przez 2 dni. Najpierw myślałem, że ONI coś mają nie tak, ale niedostępność się przedłużała. Bing, bing, bing… przyszło mi do głowy, że może MY coś zawaliliśmy. No i wyszło szydło z worka (zbieżność słów jest przypadkowa!). Po prostu minął rok od debiutu bloga na początku grudnia 2014. Pora wpłacić kolejne kilka złotych operatorowi i będzie załatwione do Gwiazdki 2016. Chwila więc… i blog pojawił się znowu. Minęło 12 miesięcy, umieściłem w tym czasie na blogu ok. 90 wpisów, dostałem kilkanaście tylko komentarzy, było średnio ok 8-10. tys wejść na stronę miesięcznie  (w niektórych miesiącach nawet 20-22 tys), 200-300 wejść dziennie (w niektórych okresach do 500), moja dydaktyka znacznie chyba i pozytywnie to odczuła (jest więcej materiałów i bardziej uporządkowane…). Pora więc na kilka pytań do Państwa.

Na swoich zajęciach w Poznaniu czy Bydgoszczy, także na studiach podyplomowych, mechanizm dyskusji z uczestnikami zajęć mam wpisany w samą formułę „interaktywnego wykładu”. Na blogu jest inaczej. Wprawdzie opcja do nadsyłania komentarzy istnieje, ale w ciągu 2015 roku skorzystało z niej raptem kilkanaście osób. Czyli niewiele.

W tej sytuacji zwracam się do Państwa – czytelników bloga, z okazji mijającego pierwszego roku funkcjonowania bloga, z ankietą nt. jego funkcjonowania. Prosiłbym o odpowiedź w najwygodniejszej formie dla Państwa: mailem  (holub@amu.edu.pl – w tytule JAJKO NA MIĘKKO) albo jako komentarz do tego wpisu na blog . Na Państwa odpowiedzi czekam do 20 grudnia, a wówczas w okolicy Świąt zbiorcze wyniki ankiety podam (uśrednione) w osobnym wpisie.

ANKIETA DO CZYTELNIKÓW

 1. Kim jesteś:
  1. Przedział wiekowy: do 18? 18-25? 25-40? 40-55? powyżej 55?
  2. Uczeń? Student? Pracujący w firmie? Prowadzący firmę? Inne?
  3. Duże miasto? Małe miasto? Wieś?
  4. Uczestniczyłeś/aś kiedyś w zajęciach „na żywo” prowadzonych przez autora bloga?
  5. Autora bloga znasz osobiście (widziałeś choć raz „w realu”)? TAK/NIE
 2. Jak korzystasz z bloga:
  1. Czytasz od 1 marca lub wcześniej? Od II kw 2015? Od III kw. 2015? Od jesieni 2015
  2. Ja się dowiedziałeś o blogu? Na zajęciach? Od kolegi/Koleżanki? Z internetu (jak?)? inaczej – jak?
  3. Czytasz następujący procent wpisów: pow 80%? 50-80%? 20-50%? Poniżej 20%?
  4. Newsletter przypominający o pojawieniu się wpisów (działał do października) jest dla Ciebie: bardzo ważny? dosyć ważny? Mało ważny? Nieważny? Nie używasz?
  5. Grafika wewnątrz wpisów (ozdobniki) pojawiające się do października 2015 jest dla Ciebie:     istotną atrakcją? Lekkim urozmaiceniem? Raczej mało ważne? Kompletnie nieistotne? Nie masz zdania?
 3. Co sądzisz o wpisach na blogu?
  1. Najciekawsze 2-3 wpisy, jakie zapamiętałeś/-aś?
  2. Najciekawsze 1-2 kategorie, z twojego punktu widzenia:
  3. Najmniej ciekawe kategorie lub wpisy?
  4. Czego jest za mało na blogu?
  5. Czego jest za dużo?
  6. Jaka nowa tematyka by się przydała?
  7. Co jest największym atutem bloga?
  8. Co jest najsłabszym elementem bloga?
  9. Co byś zmienił/a?
 4. Blog, a inna forma rozpowszechniania wiedzy
  1. Czy wydanie książkowe (papierowe) ciekawszych wpisów z bloga miałoby sens? zdecydowanie tak – raczej tak – raczej nie – zdecydowanie nie – nie wiem
  2. Czy wydanie elektroniczne w formie zwartej ciekawszych wpisów miałoby sens? zdecydowanie tak – raczej tak – raczej nie – zdecydowanie nie – nie wiem
  3. Czy jakaś inna forma wydania zwartego i uporządkowanego wpisów miałaby sens? Jaka?
  4. Czy jakaś inna forma promocji bloga miałaby sens? Jaka?
 5. Czy chciałbyś/chciałabyś przekazać cokolwiek innego autorowi bloga?
 6. Czy chcesz uczestniczyć w losowaniu nagród książkowych? TAK / NIE

UWAGA: wśród osób wypełniających ankietę rozlosuję 3 książki nt. umiejętności miękkich (tytuł musze dopiero ustalić). Jeśli chcesz uczestniczyć w losowaniu – odpowiedz  „TAK” w pkt. 6

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.