Miesięczne archiwum: Październik 2016

Bauman o miłości

Dziennikarka robi wywiad z Prof. Baumanem, socjologiem, starym człowiekiem (ur. 1925) i jego żoną, niewiele od niego młodszą. Czy oni, ludzie starej daty, mogą powiedzieć coś znaczącego dla młodych ludzi żyjących w XXI wieku? Czy i co można i warto zaczerpnąć z ich doświadczeń? Ale z drugiej strony można też powiedzieć, że przecież nic z kwestii bardzo ważnych wokół nas nie powstało w ostatnich stu latach: żadne samoloty, internety, komórki, satelity nie zmieniają podstawowych mechanizmów rządzących światem od tysiącleci…

Czytaj dalej Bauman o miłości

Kelnerski weekend

Szukasz pracy. Chcesz trochę dorobić, najlepiej w weekendy. Na starym mieście pytasz w knajpach tu i ówdzie, może potrzebują kelnera. Trafiłeś! Bingo! Jest miejsce w kawiarni, położonej w dobrym miejscu, jest miła właścicielka. Tyle tylko, że dowiadujesz się, że pierwszy weekend to bezpłatny staż. Praca wejścia. Zarobisz tylko tyle co z napiwków. Czy to jest sensowne rozwiązanie?

Czytaj dalej Kelnerski weekend

Zarządzanie pieniędzmi – elementarz

Pieniądze to delikatna kwestia. Ze świecą szukać osoby, która by ich nie chciała. Magiczny zasób, niech kamieniem rzuci ten z nas, kto nie wzdycha za tym, aby ich mieć więcej. Zarządzanie własnymi pieniędzmi opiera się na kilku prostych zasadach, których przestrzeganie ułatwi ci ominięcie typowych pułapek, z których późniejsze wyplątanie się jest bolesne i długie.

Czytaj dalej Zarządzanie pieniędzmi – elementarz