Miesięczne archiwum: Sierpień 2016

Człowiek „na miarę”

Wyobraźmy sobie dwóch kolegów, może nawet przyjaciół. Albo parę, on i ona. Którykolwiek by był to przypadek, załóżmy, że obie osoby się bardzo lubią, nawzajem cenią. Są dla siebie pełni uznania, szacunku, mają do siebie zaufanie. Czy w tej sytuacji jest ważne, czy on/ona mają 170 cm wzrostu, czy może 180 cm? Absurdalne! – powiecie. Przecież nie za to go/ją lubię/szanuję/cenię/kocham/ufam… No a jeśli by on/ona mieli może 200 cm wzrostu (ale drągal!) lub może 150 cm (wyjątkowo mało!)? Albo 220 cm? Albo 130 cm? A tak w ogóle, trochę z innej beczki, to czy film komediowy może dawać do myślenia?

Czytaj dalej Człowiek „na miarę”

Smutny biznes

Smutna to chwila, gdy umiera ktoś nam bliski. W tej trudnej emocjonalnie sytuacji prozaiczne czynności związane z pogrzebem zlecamy zwykle wyspecjalizowanej firmie. Poniżej przywołujemy opis biznesu założonego przez p. Izę. Młoda kobieta, bez zbytniego wykształcenia, dopiero po 30-ce uzupełniająca maturę, założyła udany biznes i znalazła dla siebie miejsce na lokalnym rynku.

 RYNEK ****     UMIEJĘTNOŚCI ****      BARIERY ***    PERSPEKTYWY ****

Czytaj dalej Smutny biznes

Nie jesteś zadowolony z wykształcenia? A jesteś otwarty na zmiany? I pracowity?

Któż z nas nie marzyłby o dobrze płatnej pracy, w Polsce, ze świetnymi perspektywami, którą w dodatku można by wykonywać z domu? Szczególnie jeśli jesteś rozczarowany perspektywami zawodowymi w swojej branży… Zaraz, zaraz, ale czy to jest w ogóle możliwe? Realne? Ile ewentualnie by to trwało? Kosztowało? A poza tym, czy to nie jest aby znowu jakaś piramida finansowa?

Czytaj dalej Nie jesteś zadowolony z wykształcenia? A jesteś otwarty na zmiany? I pracowity?