Archiwa kategorii: Ogólne

Mniej myśleć o sobie? [ted#14]

Nie ma w języku polskim dobrego odpowiednika na angielskie słowo „compassion”. To pewnie coś pomiędzy empatią a współczuciem. Jakaś umiejętność docenienia drugiej osoby, skupienia się na niej, zamiast – jak zwykle – na sobie samym. W przytaczanej dziś prezentacji z TED-a, powstałej przed 10 laty, Daniel Goleman, psycholog amerykański o światowej sławie, wyjaśnia w krótki ale niebanalny sposób dlaczego to właśnie myślenie o drugim człowieku, „wspólne z nim czucie”,  jest sednem udanej komunikacji, udanej relacji.

Czytaj dalej Mniej myśleć o sobie? [ted#14]

Jajko zniknęło, rok minął, czas na pytania

Blog pt.: „jajko na miękko” był niedostępny przez 2 dni. Najpierw myślałem, że ONI coś mają nie tak, ale niedostępność się przedłużała. Bing, bing, bing… przyszło mi do głowy, że może MY coś zawaliliśmy. No i wyszło szydło z worka (zbieżność słów jest przypadkowa!). Po prostu minął rok od debiutu bloga na początku grudnia 2014. Pora wpłacić kolejne kilka złotych operatorowi i będzie załatwione do Gwiazdki 2016. Chwila więc… i blog pojawił się znowu. Minęło 12 miesięcy, umieściłem w tym czasie na blogu ok. 90 wpisów, dostałem kilkanaście tylko komentarzy, było średnio ok 8-10. tys wejść na stronę miesięcznie  (w niektórych miesiącach nawet 20-22 tys), 200-300 wejść dziennie (w niektórych okresach do 500), moja dydaktyka znacznie chyba i pozytywnie to odczuła (jest więcej materiałów i bardziej uporządkowane…). Pora więc na kilka pytań do Państwa.

Czytaj dalej Jajko zniknęło, rok minął, czas na pytania

Newsletter lub Facebook

Szanowny Czytelniku / Czytelniczko!

Jeśli chcieliby Państwo być na bieżąco powiadamiani o nowych wpisach na blogu, można zrobić to na 2 sposoby (lub oba naraz):

1) Zapisać się do Newslettera

Wystarczy na stronie jajkonamiekko.pl po prawej stronie w panelu bocznym znaleźć pole „Newsletter”, podać swojego emaila oraz kliknąć „Subscribe”

2) Polubić profil na Facebooku „jajkonamiekko.pl”

https://www.facebook.com/pages/Jajkonamiekkopl/649425158516524?fref=ts

Mam nadzieję, że uprzyjemni to Państwu przygodę z blogiem…

Pozdrawiam,

Witold Hołubowicz